Deprecated: Korzystanie z wp_make_content_images_responsive uznawane jest za przestarzałe od wersji 5.5.0! Zamiast tego użyj wp_filter_content_tags(). in /home/nowefale/nowefale-sub/2019/wp-includes/functions.php on line 5211

Wykonawcy

Mansoor Hosseini

Mansoor Hosseini – szwedzki kompozytor awangardowy, studiował kompozycję w konserwatoriach w Paryżu, Brukseli i Göteborgu. W tej ostatniej uczelni odbył także studia w dziedzinie filmu i muzyki filmowej. Spejcalizuje się w muzyce teatralnej, inspirując się sztukami walki, sztukami wizualnymi i tańcem współczesnym. Studia pod kierunkiem kompozytorów takich jak Yoshihisa Taïra i Georges Aperghis, zachęciły go do kontynuowania wytyczonego przez nich kierunku. W 2007 roku założył Themus Ensemble, dla którego stworzył kilka kompozycji nawiązujących do własnego konceptu muzyki teatralnej. Mając jako wykonawca za sobą doświadczenie w dziedzinie improwizacji, wprowadza ten element do swoich utworów, posługując się notacją prowadzącą do osiagnięcia efektu “improwizacji kontrolowanej”. Problemy notacji oraz komunikacji między kompozytorem i wykonawcą są także tematami jego wykładów. Jako autor muzyki i scenariuszy do kilku krótkich filmów współpracował z artystami nurtu video i visual art w Europie i Ameryce Południowej, m.in. z Isabel del Pulgar (Hiszpania), Liną Hvoslef (Nirwegia) i Dianą Drubay (Niemcy/Francja).

*

Run, Run to utwór, który przedstawia realną i/lub emocjonalną ucieczkę z jakiegoś miejsca lub od czegoś. Rzecz jest o biegu, by się przed kimś ukryć, lub – metaforycznie – o ucieczce od siebie. Partie opowiadające o ucieczce utrzymane są w skrajnej dynamice fff, podczas gdy fragmenty odnoszące sie do ukrywania się są spokojniejsze, lecz także niepozbawione napięcia. Istotą utworu jest ukazanie kontrastu pomiędzy lękiem, który towarzyszy ucieczce i ukrywaniu się, o towarzyszącym tym stanom konfuzji i niepewności.

Mansoor Hosseini

Menu