Deprecated: Korzystanie z wp_make_content_images_responsive uznawane jest za przestarzałe od wersji 5.5.0! Zamiast tego użyj wp_filter_content_tags(). in /home/nowefale/nowefale-sub/2019/wp-includes/functions.php on line 5211

Wykonawcy

Kamil Cieślik

Kamil Cieślik jest absolwentem Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie kompozycji prof. Krzysztofa Olczaka (dyplom z wyróżnieniem w roku 2015). Jest laureatem nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach kompozytorskich, m. in. I miejsca w I Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. K. Pendereckiego (2011), I miejsca w Konkursie Kompozytorskim „Fontannie bije ten dzwon” na utwór na carillon i taśmę stanowiący muzyczne tło wodnego spektaklu Fontanna Heweliusza w Gdańsku (2016), II nagrody w II Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. K. Pendereckiego (2013), III nagrody w Konkursie Kompozytorskim na utwór dla Gdańska (2013) czy III miejsca w II etapie konkursu na operę „Człowiek z Manufaktury” organizowanym przez łódzką Manufakturę i Teatr Wielki w Łodzi (2017W dorobku kompozytorskim posiada także utwory chóralne, m.in.: Dyptyk Gdański, Legenda o gdańskim nowym roku czy Wagners musikalische Welt. Ma na koncie współpracę z takimi zespołami jak Orkiestra Filharmonii Kameralnej Sopot, Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Orkiestra, Chór i Soliści Teatru Wielkiego w Łodzi, a także z zespołami kameralnymi, m.in.: Kwartetem Smyczkowym Cappelli Gedanensis i NeoQuartetem. Jest laureatem nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla studentów za osiągnięcia w twórczości artystycznej, stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Marszałka Województwa Pomorskiego. Otrzymał także nagrodę Sopocka Muza dla Młodych Twórców. Oprócz muzyki artystycznej skomponował muzykę teatralną, m. in. do spektaklu teatru ulicznego Te białe kwiaty prezentowanego podczas Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA w Gdańsku w roku 2013 oraz spektaklu Mane, tekel, fares prezentowanego podczas festiwalu FETA 2017. Dodatkowo, Kamil Cieślik jest autorem wyłonionej w konkursie Intrady Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Intrady XV LO w Gdańsku, a także – skomponowanej na specjalne zamówienie Intrady inauguracyjnej Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Często zasiada w jury konkursów muzycznych (m.in. IV Konkurs Miniatura na harfę celtycką, 2017), V Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych, 2019) oraz poetyckich (Gdański Konkurs Poetycki, 2017-19).

Jego utwory wykonywane są w kraju i za granicą m.in. we Francji, Belgii czy na Litwie. Współpracuje z takimi zespołami jak Orkiestra, Chór i Soliści Teatru Wielkiego w Łodzi, orkiestra Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot czy NeoQuartet.  Od roku 2017 jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Gdańsku, również od tego roku pełni funkcję dyrektora artystycznego Benefis dojrzałości – wydarzenia dla gdańskich seniorów organizowanego przez fundację Pro Medicine i Miasto Gdańsk.

*

Live! – utwór skomponowany na orkiestrę smyczkową. Występujące na przestrzeni całej kompozycji elementy faktury zarówno polifonicznej jak i homofonicznej, zestawione z nieregularnymi podziałami metro-rytmicznymi, zmienną agogiką i szerokim spektrum dynamicznym stanowią o nieprzewidywalnym i witalistycznym charakterze utworu. Kompozycja otrzymała trzecią nagrodę w IV Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Pendereckiego w Sopocie (2017).
Kamil Cieślik

Menu